Erdemir Maden TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi Almaya Hak Kazandı

Erdemir Maden, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) belirlediği enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürleri çerçevesinde, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’nin sahibi oldu.

Erdemir, İsdemir ve Ersem Manisa tesislerinden sonra Erdemir Maden’in de ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ almasıyla OYAK Maden Metalürji Grubu şirketleri pandemiyle mücadelede TSE’nin hazırladığı ‘Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda belirtilen tüm şartları sağladığını da belgelemiş oldu.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hizmet ve sanayi sektörleri için Covid-19 ile mücadelede rehber niteliğindeki “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” yayımlandı. Kılavuzun, firmaların pandemi sonrası dönemde de güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesini sağlaması hedeflendi. TSE, gönüllü firmalara yayımladığı kılavuz kapsamında, yönetim sistemleri mantığı içerisinde denetim gerçekleştirerek, kılavuzdaki şartların sağlandığının tespit edilmesi durumunda “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” veriyor. Erdemir Maden, Covid-19 Güvenli Üretim Programı çerçevesinde gerçekleştirilen belgelendirme tetkikinden başarıyla geçerek, üretim sektörü için verilen ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ almaya hak kazandı.

Türkiye'nin ilk ve tek demir cevheri peletleme tesisi olan Erdemir Maden, ulusal ve uluslararası standartların rehberliğinde faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.© 2020 Erdemir Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.
etik@erdemiretik.com 0 850 211 3000