Erdemir Maden Satranç Turnuvası Yapıldı


ERDEMİR MADEN’in geleneksel olarak düzenlediği ve Divriği’deki ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrencileri bir araya getiren Satranç TURNUVASI’nda bu yılda kıyasıya bir mücadele vardı. 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen Turnuva’ya 95 öğrenci katıldı. Tüm kategorilerde FIDE kurallarına göre yapılan müsabakalarda her yarışmacının aldığı puana göre eşleştirmeler elektronik ortamda gerçekleştirildi.

Turnuva’da dereceye giren öğrencilere ödül ve plaketlerini 27 Mart 2017 Pazartesi günü saat 10:30 da düzenlenen törende, ERDEMİR MADEN Genel Müdürü Sn. Halil YILDIRIM, Divriği Kaymakamı Sn. Abdullah ÖZÜBEK, Divriği Belediye Başkanı Sn. Hakan GÖK, Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Emre ÖZTÜRK verdiler.


ERDEMİR MADEN Genel Müdürü Halil YILDIRIM yaptığı açılış konuşmasında; “Sosyal Sorumluluk etkinliklerimiz kapsamında düzenlediğimiz Satranç Turnuvamızın ilkini Aralık 2006’da gerçekleştirdik. Bu turnuvayı düzenlemekteki amacımız; satranç sporunu gençlerimize ve çocuklarımıza sevdirmek, bu sporun ilçemizde yaygınlaşmasını sağlamak idi. Günlük hayatın gerçeklerinden ortaya çıkan zihinsel bir spor olan satranç, çocuklarımızı hayata hazırlamada ve hayatla bağ kurmalarında son derece kullanışlı bir araçtır. Aradan geçen 11 yılda turnuvamıza duyulan ilginin ve katılımın arttığını görmek bizleri mutlu ediyor. Elbette bunda değerli eğitim camiamızın payı çok fazla. Ben buradan çocuklarımıza katkısı olan tüm eğitimcilerimize teşekkür etmek istiyorum.” diyerek düşüncelerini dile getirmiş ve turnuvaya destek veren ilçe yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkürlerini sunmuştur.

Divriği Kaymakamı Sn. Sn. Abdullah ÖZÜBEK; “Bu Turnuva ile çocuklarımızın kültürel gelişimlerine destek oldukları için ERDEMİR MADEN yönetimine teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir. Onların gelişimine yapılan her türlü katkının destekçisi olacağız.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

© 2020 Erdemir Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.
etik@erdemiretik.com 0 850 211 3000