Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Sedat Orhan

Değerli Paydaşlarımız,

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir Maden, 80 yıldır yerli kaynaklarımızı ekonomimize kazandırmak için çalışıyor, ülkemiz demir çelik sektörüne hizmet ediyor.

 Erdemir Maden, ülkemizin gelecek hedeflerini yakalaması için, mili rezervlerin etkin bir şekilde değerlendirilerek ekonomiye kazandırılmasının ve yerli sermayenin yurt içinde kalmasının önemini biliyor. Bu doğrultuda üretim kapasitesini ve kalitesini artırmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Türkiye’nin ilk ve tek demir cevheri peletleme tesisini bünyesinde bulunduran Erdemir Maden, ülkemizin demir cevheri ihtiyacının %12’sini tek başına karşılıyor.  

OYAK’a katıldığı günden bu yana daha da güçlenen, dinamik bir yapıya kavuşan Erdemir Maden her alanda performansını ileriye taşıyor. Erdemir Maden ekonomi için değer üretirken, çevre, iş sağlığı ve güvenliği alanlarında da sektöre öncülük ediyor.

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan Erdemir Maden’in yükselen başarı grafiğinin arkasında güçlü ve etkin insan kaynağı var.  En önemli varlığımız olarak gördüğümüz çalışanlarımızın memnuiyetini daha da yukarıya taşımak, çalışmaktan gurur duyulan şirket kimliğimizi daha da pekiştirmeyi hedefliyoruz. OYAK’ın desteği ve Yönetim Kurulumuzun önderliğinde Türkiye madencilik sektörünün önemli bir aktörü olarak faaliyetlerimizi sürdürmeye ve ülkemiz için değer üretmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza değerli katkıları ve Şirketimize duydukları güven için teşekkür ederim.

 

Saygılarımla,

Toker Özcan

Yönetim Kurulu Başkanı

© 2020 Erdemir Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.
etik@erdemiretik.com 0 850 211 3000